Lepiej mieć alternatywę 

  Czy Twoja rodzina jest zabezpieczona na takie sytuacje?

1. Przerwa w dostawie prądu? Wichura? Zerwanie linii energetycznych?

Jesteśmy coraz bardziej zależni od energii elektrycznej. W naszych domach jest coraz więcej urządzeń, które zasilane są energią elektryczną. Większość z nich wyposażone są w elektronikę, silniki, pompki obiegowe itp., które bez prądu nie działają. Modne ostatnio pompy ciepła używane do ogrzewania domów jednorodzinnych są całkowicie zależne od zasilania w energię elektryczną. Bez prądu nie wytwarzają ciepła, a kilkunastogodzinny brak prądu w czasie mroźnej zimy może wręcz zniszczyć takie urządzenia.... i dlatego lepiej mieć jakąś alternatywę.

2. Zbyt wysokie ceny paliw?

Jesteśmy zależni od zmian cen, inflacji i spekulacji cenowych. Różne czynniki i okoliczności powodują, że ceny paliw drastycznie się zmieniają. Popularne paliwa takie jak węgiel czy pellet w kilka tygodni osiągają bardzo wysokie ceny po czym kilka miesięcy później znowu wracają do niskich wartości. Ceny gazu, energii elektrycznej, oleju opałowego są normowane przez urzędy, na których działanie nie mamy wpływu, a które mogą nas nieźle zaskoczyć.... i dlatego lepiej mieć jakąś alternatywę.

3. Awaria? Problemy z serwisem? Brak części zamiennych?

Każde zautomatyzowane urządzenie grzewcze może ulec awarii. Nie każdy dostawca urządzeń zapewnia szybki serwis. Czasem czas oczekiwania na serwisanta albo część zamienną może trwać kilka lub kilkanaście dni. Brak ogrzewania domu zimą może być bardzo trudny.... i wtedy lepiej mieć jakąś alternatywę.
   

4. Kryzys paliwowy? Wojna?

Może być różnie... jesteśmy zależni od sytuacji politycznej i międzynarodowej. Paliwa typu gaz, olej opałowy, węgiel sprowadzane z zagranicy są ściśle powiązane z polityką i stosunkami międzynarodowymi. Na to nakładają się też ekologia i cele klimatyczne.

Co zrobić 

Trzeba  MIEĆ ALTERNATYWĘ  
...czyli drugie źródło ciepła!

Są na to sposoby:


   Doskonałym rozwiązaniem na problemy związane z brakiem ogrzewania są piece wolnostojące na drewno. Niezawodne, działające bez zasilania elektrycznego piecyki na drewno są idealną alternatywą dla każdego rodzaju ogrzewania. Piece wolnostojące znane są też jako „kozy” czy zabudowane kominki dają bardzo dużo ciepła. Są doskonałym zabezpieczeniem na ciężkie czasy. Mogą być jednocześnie bardzo pięknym i nastrojowym wyposażeniem każdego domu. Nowoczesne piecyki na drewno są bardzo zaawansowanymi, niskoemisyjnymi urządzeniami grzewczymi. Ich działanie oparte jest na efektywnym spalaniu gazu drzewnego. Występują w bardzo wielu postaciach – jako mała żeliwna „koza”, jako klasyczne metalowe ( z kamiennymi czy ceramicznymi okładzinami) piece z piękną wizją ognia lub większe piece z akumulacją ciepła. Wyposażone mogą być w płytę do zagotowania herbaty czy mały piekarnik do podgrzania pieczywa. Budując dom z pompą ciepła nie warto rezygnować z budowy komina – jest niezbędny, żeby podłączyć alternatywny piec na drewno.     Zobacz piece

I jest pewność!

Drewna kominkowego nie musimy importować tak jak to się dzieje z ropą czy gazem. Drewno opałowe jest pozyskiwane lokalnie - polskie lasy pokrywają aż 28% powierzchni kraju. Drewno nie wymaga skomplikowanego procesu produkcji i skomplikowanej logistyki, dzięki czemu jest bardzo tanim paliwem grzewczym. Do zabezpieczenia ogrzewania domku jednorodzinnego nie trzeba dużych ilości drewna. Aby ogrzać dom w przypadku kilkudniowego braku prądu, wystarczy nawet niewielka ilość drewna pozyskanego z wycinki drzew owocowych z przydomowego sadu.Kominek wolnostojący w salonie


Piękny, niezawodny, nastrojowy. W zimie jest sercem domu. Piękna wizja ognia. Cudowne ciepło. Działa zawsze - nawet gdy nie ma prądu.


Kocioł na pellety w kotłowni


Automatyczny - sam się rozpala i wygasza, sam się czyści. Bardzo komfortowy i mało obsługowy. 

Kominek na drewno + Kocioł na pellety 

 Ty nie marzniesz! 

   Inni marzną.  

Małe "kozy" na drewno

 Wybierz piecyk

Kominki wolnostojące

Sprawdź jak dużo różnych modeli oferujemy

Gdzie jesteśmy?

Przyjedź, zobacz, spotkajmy się
Szukaj