Piece na drewno mogą grzać dłużej i przyjemniej - co ma na to wpływ? 


  1. Wsady betonowe
    Na bazie specjalnego cementu, wsady o dużej masie, szybko pobierają ciepło i bardzo powoli je oddają. Są one niewidoczne, ukryte wewnątrz kominka pod obudową. Ich duża masa pochłania ciepło gdy w palenisku jest ogień  i oddają ciepło gdy ogień zgaśnie.
  2. Obudowa z ozdobnych kamieni
    Piękna, bardzo estetyczna płyta górna oraz ozdobne płyty boczne kominka stanowią masywną obudowę o niesamowitych właściwościach magazynowania ciepła. Przykładem jest steatyt - twardy minerał liczący 3 miliardy lat pięknie prezentujący się na ściankach kominka. Doskonale absorbuje ciepło i powoli je oddaje.
  3. Żeliwne elementy
    Część elementów kominków odlewane są z trwałego żeliwa. Materiał ten również akumuluje ciepło.
  

Przykład 1

Piec Heta Scan-Line 830S.
Załączony wykres obrazuje różnice emisji ciepła pomiędzy piecem  z wkładem akumulacyjnym i bez wkładu akumulacyjnego. Wyraźnie widać wydłużone oddawanie ciepła w piecu z wkładem akumulacyjnym.

Waga pieca ~235kg

Ciepło długo utrzymuje się po wygaśnięciu ognia

Dzięki masywnym wkładom oraz specjalnej obudowie możliwa jest akumulacja ciepła wytworzonego przez kominek. Dzięki temu kominek dłużej oddaje przyjemne ciepło, nawet przez kilka/kilkanaście godzin po wygaszeniu paleniska. 
Scan_Line 830S
Bogato wyposażony piec z 4 wkładami akumulacyjnymi. Piękny, wysoki z bardzo dobrym paleniskiem idealnie wykorzystującym energię z  drewa. Po wygaśnięciu paleniska piec nadal, przez kilka godzin emituje przyjemne ciepło.   więcej
  
   

Przykład 2

Piec Heta Scan-Line 50S
Przykład kominka wolnostojącego z bardzo masywną obudową stetytową oraz wsadem betonowym.  Takie piece zapewniają utrzymanie ciepła nawet kilkanaście godzin po wygaśnięciu paleniska.
Dzięki pochłanianiu energii eliminują też zbyt szybkie nagrzewanie i przegrzewanie się pomieszczeń.
   

Waga pieca ~600kg

  

Przykład 3

Piec Heta Scan-Line 900S
SL 900S                                 więcej
   

Waga pieca ~214kg

Mniejsze piece z akumulacją ciepła
Mniejsze piecyki również, mogą magazynować ciepło, jednak utrzymuje się ono znacznie krócej.  Magazynem ciepła jest kamienna obudowa lub wkłady betonowe pod obudową metalową.
  

Przykład 4

Piec KRATKI  ROLLO  ACU
ROLLO ACU                                 więcej
   

Waga pieca ~188kg

Wsad betonowy akumulacyjny
Ceramiczne palenisko oraz wsad betonowy o dużej masie umieszczony nad paleniskiem doskonale magazynują energię cieplną.
Ciepło promieniuje
Energia cieplna z rozgrzanego pieca rozchodzi się w postaci fal podobnie jak energia słońca. Wypromieniowane ciepło jest bardzo przyjemne podobnie jak przyjemne jest letnie słońce. To komfortowe uczucie powoduje, że chętnie gromadzimy się i przebywamy wokół pieca.

Poczuj ciepło u siebie


Przyjedź, odwiedź nas, lub spotkajmy się u Ciebie w domu - otrzymasz od nas darmowy katalog z bogatym opisem wielu różnych wariantów kominków wolnostojących. Pomożemy Ci wybrać najlepszy piecyk.
  

Zapytaj o nasz montaż

lub zamontuj sam

Kontakt do nas

Przyjedź, zadzwoń, zobacz piecyki

Powrót

Przegląd pieców na drewno
Szukaj